Küpsiste eelistused

Küpsised (cookie) on väikesed tekstifailid, mida veebisaidid saadavad kasutajate veebilehitsejale (arvutisse või mobiiliseadmesse) ja mis salvestatakse kasutaja arvuti kõvakettale ning mis võimaldavad meelde jätta kasutaja eelistused. Küpsised ei too kaasa seadistuste muutusi teie arvutis ega tarkvaras, mida arvutis kasutatakse. Vaata siit rohkem: https://kaitseliidukool.ee/privaatsuspoliitika/

Alati aktiivne

Vajalikud küpsised on vajalikud selle saidi põhifunktsioonide, näiteks turvalise sisselogimise või nõusolekueelistuste kohandamise võimaldamiseks. Need küpsised ei salvesta isikut tuvastavaid andmeid.

Ei ole küpsiseid kuvamiseks

Funktsionaalsed küpsised aitavad täita teatud funktsioone, nagu veebisaidi sisu jagamine sotsiaalmeedia platvormidel, tagasiside kogumine ja muud kolmandate osapoolte funktsioonid.

Ei ole küpsiseid kuvamiseks

Statistilisi küpsiseid kasutatakse selleks, et mõista, kuidas külastajad veebisaidiga suhtlevad. Need küpsised aitavad anda teavet selliste mõõdikute kohta nagu külastajate arv jne.

Ei ole küpsiseid kuvamiseks

Jõudlusküpsiseid kasutatakse veebisaidi peamiste toimivusindeksite mõistmiseks ja analüüsimiseks, mis aitab pakkuda külastajatele paremat kasutuskogemust.

Ei ole küpsiseid kuvamiseks

Reklaamiküpsiseid kasutatakse selleks, et pakkuda külastajatele kohandatud reklaame teie varem külastatud lehtede põhjal ja analüüsida reklaamikampaaniate tõhusust.

Ei ole küpsiseid kuvamiseks

Posted On 16/01/2025

Tuletoetuse kursus Maakaitsepataljonile

Kaitseliidukool 0 comments
Kaitseliidu kool >> Uudised >> Tuletoetuse kursus Maakaitsepataljonile

Tuletoetuse kursus Maakaitsepataljonile

16.01.2025

10.-12. jaanuaril toimus Kaitseliidu koolis tuletoetuse kursuse esimene õppenädalavahetus Maakaitsepataljonile. Kursuse fookuses on tuletoetuse planeerimine erinevatel tasemetel. 

Kursusest võtavad osa eritasemete juhid ning erialaspetsialistid. Kursus toimub kokku viiel õppenädalavahetusel, esimese nädalavahetuse eesmärk oli kursuse suuna seadmisel ning teoreetiliste aluste loomisel. Järgnevad nädalavahetused on oma sisult praktilised, õppurid saavad rakendada oma teadmisi varasemalt omandatud teooriast ja oma senisest teenistuskogemusest, nende mõtteid aitavad joonel hoida instruktorid, kes juhendavad ja tagasisidestavad kursuslasi. Esmane tagasiside kursuslastelt esimese õppenädalavahetuse kohta oli positiivne ning õppurid saavad väga hästi aru, mis eesmärki see nende jaoks täidab ning mida see üksusele kui tervikule juurde annab.

Oluline osa kursusel on arusaadavaks teha, et tuletoetus ei piirdu vaid miinipilduja või suurtükiväe kaudtule toetusega, vaid see pilt on hoopis suurem ning vahendeid on selles valdkonnas rohkem. Tuletoetus on oma olemuselt tervik sellest, kuidas me planeerime ja mõjutame mingi konkreetse vahendiga või vahenditega sihtmärki, mida me füüsiliselt ei näe või ei suuda mõjutada käsitulirelvadega. Täna on palju erinevaid vahendeid, millega eesmärki saavutada. Nende hulka kuuluvad näiteks – erinevad droonid, miinipildujad, suurtükid, raketid, õhutuletoetus ja laevade tuletoetus. Teine oluline aspekt, millele tuleb tähelepanu pöörata on see, et tuletoetus üksinda oma eesmärki ei täida, vaid see toetab lahinguplaani, mille koostamisel on arvestatud mõjudega, mida tahetakse tuletoetuse kasutamisel ellu viia. See eeldab, et analüüs vastase võimete ning oma võimete osas on tehtud. Ehk siis – probleem tuleb enda jaoks lahti sõnastada, vaadata otsa olemasolevatele vahenditele, võimalikule toetusele ning läbi selle leida lahendus, kuidas püstitatud eesmärgid täita võimalikult efektiivselt.

Kursusel osaleb suurem osa pataljoni eritasemete juhte, nad jaotatakse kursuse käigus gruppidesse selliselt, et neil tekib omavahel võimalus teha koostööd ning näha, kuidas eritasemete juhid planeerivad. Lahinguplaanide elluviimisel maastikul lasub suur rõhk jao- ja rühmaülematel, nende jaoks on väga oluline mõista, mida tahab saavutada kõrgem ülem ning see on ühtlasi selle kursuse üks osaeesmärgist. Lisaks ülematele on gruppides erialaspetsialistid, kes toetavad ülemaid planeerimisel oma tehniliste teadmiste ja võimete kuvamisega, ka siin on oluline vastastikune koostöö ja arusaam. Kokkuvõttes teevad kõik tööd ühe eesmärgi nimel ning sellepärast on oluline, et üksuse ülem ja toetav element oleks ühes ajas ja ruumis.

Innustan kursuslasi kaasa mõtlema, analüüsima ning omavahel koostööd tegema!

Kursuse ülem Robert Sesmin

Related Post

Kaitseliidu kooli pidulikud hetked

Kaitseliidu kooli pidulikud hetked 15.10.2022Laupäeva, 15. oktoobri hommik kujunes Kaitseliidu koolis pidulikuks - toimus Kotkalend…

Lõuna noorõmballohvitsiire kursusõl oll luurõ nädäläväihetus

Lõuna noorõmballohvitsiire kursusõl oll luurõ nädäläväihetus 02.05.2023 Mahlakuu viimätsel nädälälvaihen oll Lõuna noorõmballohvitsiire kursusõl aig…

Patrullimisest lipuni

Patrullimisest lipuni 22.01.2024Alanud aasta 19.-21. jaanuaril kogunesid Jõgevamaal Kirna õppekeskuses Lõuna nooremallohvitseride kursuse õppurid. Lõppenud…