VÕITLE TARGALT!

KAITSELIIDU KOOLI UUDISED ja teated

Talvevõitluse instruktorid läbisid õppe

Pühapäeval, 18. veebruaril lõppes kaks õppenädalavahetust kestnud Talvevõitluse instruktori kursus. Esimesel õppenädalavahetusel omandati uusi teadmisi ja oskusi ning teisel õppenädalavahetusel praktiseeriti neid oskusi väliharjutusel.

Relvainstruktorite õpe jätkub

Möödunud nädalavahetusel toimus Kaitseliidu koolis järjekordne relvainstruktori kursus. Õppurid viisid läbi esimesed relvatunnid, mida hindasid kogenud relvainstruktorid.

Pioneerijao ülema erialakursus

Sellel aastal alustas järjekorras juba kuues pioneerijao ülema erialakursus (PJEKkl VI), seekord osalejate arvu poolest ka suurim. Esimese nädalavahetuse fookuses olid üldised teadmised relvaliigist kui sellisest, varustusest ja võimekusest.

Juhtimiskursus on praktiline

28. jaanuaril lõppenud „Juhtimine praktikas 2“ kursusel ühes aruteluringis keerutasid koolitajad ja õppijad koos mõtteid selle üle, milline on juhi teadvustatud käitumise ja juhtimistegevuste etappidesse jagamise seos. Kuidas uusi teadmisi teadvustatult kasutada? Mis teeb kursuse praktiliseks?

Kaitseliidu kooli laskepäev Haapsalus

Eelmise nädala neljapäeval toimus Haapsalu tiirus Kaitseliidu kooli tegevväelaste ja töötajate laskepäev. Laskepäeval viidi läbi harjutused püstolile P80 (Glock-17) ja sooritati lasketest nr 2.

Staabiohvitserid õpivad

Kaitseliidu koolis algas 19. jaanuaril pataljoni staabiohvitseri kursus. Kursus kestab kuni käesoleva aasta hilissügiseni ja annab kursuslastele hulga vajalikke teadmisi.

Patrullimisest lipuni

Alanud aasta 19.-21. jaanuaril kogunesid Jõgevamaal Kirna õppekeskuses Lõuna nooremallohvitseride kursuse õppurid. Aasta esimese õppenädalavahetuse teemaks oli patrullimine.