VÕITLE TARGALT!

KAITSELIIDU KOOLI UUDISED ja teated

Relvainstruktori kursus Kaitseliidu valveteenistuse ülematele

Kaitseliidu koolis algas relvainstruktori kursus valveteenistuse töötajatele – valvekompaniiülematele ja rühmaülematele. Eelnevalt läbiti e-õppemoodul ILIAS´e keskkonnas ja nüüd tuldi kokku Kaitseliidu kooli, et enda oskusi ja teadmisi praktikas rakendada. Kursusepäevad olid pikad ja töised.

LOE SIIT »

Marshalli plaan 2.0 – Venemaa

Marshalli plaan oli USA pärast teist maailmasõda ellu kutsutud majandusabi programm, mille eesmärk oli aidata Euroopa riike sõjajärgsel taastumisperioodil majanduse ülesehitamisel. Plaan sai nime USA välisministri kindral George C. Marshalli järgi ja seda rakendati aastatel 1948–1951.

LOE SIIT »

Juhtimine praktikas kursustel õppis üle 200 inimese

Nädal tagasi said Juhtimine praktikas 1 kursuse tunnistuse 24 Kaitseliidu tegevliiget. Juhtimine praktikas 1 kursus on mõeldud Kaitseliidu kõigi allüksuste vabatahtlikele juhtidele, lepingulistele töötajatele ja tegevväelastele. Koos värskete lõpetajatega on 2023. aastal koolitatud Juhtimine praktikas 1 ja 2 kursustel kokku üle 200 inimese, neist viis Kaitseliidu töötajat.

LOE SIIT »

Vara veel pidutseda

Mardipäeval saabus Jõgeva maleva Kirna õppekeskusesse seltskond kaitseliitlasi, et alustada teekonda allohvitseride rajal. Esimesed sammud sellel raskel teel olid astutud juba varem, kui osaleti Kaitseliidukooli katsetel.

LOE SIIT »

Kotkalennu lõpurivistusel üle saja lõpetaja

Pühapäeva, 15. oktoobri pealelõunal kogunesid õppuse Kotkalend osalised Kaitseliidu kooli juurde lõpurivistusele. Kokku oli pidulikul sündmusel kursuse lõputunnistust vastu võtmas lausa 125 õppurit, sest lisaks Kaitseliidu kooli tasemekursuste lõpetajatele osalesid üritusel ka Harju ja Rapla malevate väikeüksuste taktika esimese taseme (VÜT1) kursuse lõpetajad..

LOE SIIT »

Kotkalend täies hoos

Kaitseliidu kooli tasemekursuste lõpuharjutus Kotkalend on täies hoos. Esmaspäeval alanud õppus on reede õhtuks jõudnud sellisesse faasi, kus juba mitmendat päeva tegutsetakse nn põllul – Alu, Kuusiku, Kodila ja Raikküla kandis.

LOE SIIT »

UK külalised Kaitseliidu koolis

Kaitseliidu kooli külastas UK kontingendi ülem Eestis brigaadikindral Giles Harris. Kooli pealik andis ülevaate Kaitseliidust, koolist, Kotkalennust ja UK Rangerite toetusest käimasoleval lõpuharjutusel hindajatena.

LOE SIIT »

Laskeinstruktori I taseme kursus sai läbi

Toimus viimane laskeinstruktori I taseme kursuse õppenädalavahetus. Õppurid viisid läbi erinevaid laskeharjutusi automaatrelvadele, täpsuspüssidele ja püstolile. Kuigi ilm oli tormine, kursuse läbiviimist see ei seganud.

LOE SIIT »

Ei tuult, ei tormi karda me…

Laupäeval, 7. oktoobril toimus teine katsetering Kaitseliidu kooli nooremallohvitseride kursusele pürgijatele. Kui eelmise satsi katsed septembris toimusid kenas päikeselises sügisilmas, siis seekord tabas just katsete päeval Eestimaad üks tänavuse aasta suurimaid torme.

LOE SIIT »

Kotkalend tuleb taas

Järgmisel nädalal, 9. kuni 15. oktoobril toimub järjekordne Kaitseliidu kooli tasemeõppe lõpuharjutus Kotkalend, seekord juba kaheteistkümnendat korda. Kokku võtab õppusest osa üle saja kaitseliitlase ja kaitseväelase.

LOE SIIT »

Viimane lihv enne Kotkalendu

Septembri lõpus toimus Lõuna nooremallohvitseride kursuse viimane väljaõppenädalavahetus enne Kotkalendu. Reede õhtul saabuti Sänna baasi, kus reservvanemallohvitseride kursus valmistas ette esimesed käsud, et saaks kohe pihta hakata.

LOE SIIT »