VÕITLE TARGALT!

KAITSELIIDU KOOLI UUDISED ja teated

Elevust justkui esimesel septembril

Laupäeval, 16. septembril kogunesid Kaitseliidu kooli juurde need kaitseliitlased, kes soovivad käesolevast aastast alustada koolis jaopealiku õpinguid. Kooliperel oli elevust nagu 1. septembril, kus üle pika suve saadakse esmakordselt kokku oma tulevaste õpilastega.

LOE SIIT »

NAK, kes teadis ussisõnu

Tarkusepäeval kogunes lõuna nooremallohvitseride kursus Sänna baasis, et jätkata oma õpinguid, mis on juba lõpusirgel. Seekordseks teemaks oli kontroll-läbilaskepunkt (KLP). Reedel korrati üle kodus õpitu ja saadi veel lisa näpunäiteid.

LOE SIIT »

Kuidas saavutada võite?

Veel enne, kui algab Kaitseliidu kooli inimvara arendamise õppesuuna uus õppehooaeg, kogunesid kooli õppima kursuste läbiviijad ehk mittekoosseisulised koolitajad. Tegemist on juba aastaid püsinud tavaga, mille eesmärk on pakkuda kord aastas enesetäiendamise võimalust ka neile, kes muidu ise õppesuuna kursustel õppijaid arenguteel toetavad.

LOE SIIT »

Piirsalu raketibaasi hõivanud vastane alistati

Möödunud nädalavahetusel hõivasid Piirsalu raketibaasi vastase paramilitaarsed meeskonnad, kes valmistasid ette alasid, et võtta vastu õhudessant. Ilmselt oleks viimane neil ka õnnestunud, kui samal ajal poleks toimunud seal piirkonnas Kaitseliidu Kooli Põhja piirkonna nooremallohvitseride kursust.

LOE SIIT »

Tulevaste laskeinstruktorite esimene kondiproov

Nädalavahetusel toimus laskeinstruktori I taseme 2. õppenädalavahetus, kus õppurid viisid esimest korda läbi enda koostatud laskekäsu alusel laskeharjutused automaadist. Kursuse õppurid said tegutseda laskeharjutuse läbiviijana, laskeharjutust korraldavas isikkoosseisus ja laskeharjutusel osalejana.

LOE SIIT »

Kuidas Lõuna NAK Hauka laadal käis

11. augustil kogunes Lõuna NAK järjekordselt Sännas, et pärast suve ennast uuesti õppima sättida. Kuna samal nädalavahetusel toimus Antslas ka Hauka laat, siis võeti vastu otsus seda külastada.

LOE SIIT »

Uued särasilmsed koolitajad

Eelmisel nädalalõpul said taas kord Kaitseliidu koolist tuule tiibadesse 17 uut särasilmset koolitajat. Suviselt kuumal nädalavahetusel planeeriti külmade Alu mõisa müüride vahel hiliste öötundideni oma järgmise päeva harjutustunde.

LOE SIIT »