Naiskodukaitsel uued väljaõppinud koolitajad

07.03.2023

Pühapäeval, 5. märtsil lõppes Sakala maleva ruumides viimaste põnevate harjutustundidega Koolitaja algõppe kursus, kus seekord olid pea kõik õppurid Naiskodukaitsest. Kursus korraldati Naiskodukaitse ja Kaitseliidu kooli koostöös, et saada juurde õpetamisoskustega vabatahtlikke instruktoreid ka järjest kasvava mitte- ja poolsõjalise väljaõppe läbiviimiseks. Elanikkonnakaitse, ohutushoiu, meditsiini ja muudel seostuvatel teemadel tehtud harjutustundidega õpiti selgemaks koolitamise põhimõtteid ja meetodeid. Saadi ka selgemaks, kuidas järjest paremaks saada ja milliste väljakutsete lahendamiseks tegelikult võimelised ollakse. Tsiteerides ühe osaleja tagasisidet: „Esimesel nädalavahetusel koolitusele tulles oli küll selline tunne, et jookseks minema, kui juba laupäeval pidin esimese tunni tegema. Kuid peagi tuli arusaam, et kuidas ja mismoodi peab tund ette valmistatud olema. Eriti tahan tänada oma treenerit, kes 100% toetas, aga samas oli nõudlik.

Palju rõõmu põnevatest tundidest kõigile lõpetanutele ning eriti nende tulevastele õppijatele!