Suvine seminar

07.07.2024

Juulikuu esimesel nädalavahetusel toimus üks vahva kokkutulek Lõuna-Eesti kaunis looduses. Nimelt kohtusid seal eelmisel sügisel lõpetanud Kaitseliidu kooli nooremallohvitseride kursuse Lõuna NAK-i vilistlased, et maha pidada üks kokkusaamine.

Kokkutulnutel oli võimalus spetsialistide käe all proovida erinevaid pioneeride tööriistu ning teha ettevalmistusi kindlustustöödeks. Õhtu edenedes, kui pererahvas andis teada, et saunad (jah, just saunad, sest Lõuna-Eestile kohaselt köeti ka suitsusauna ning lisaks ka kõigile tuntud Soome sauna) on valmis, saabusid üllatusena ka 2022. aasta NAK-i vilistlased, kes tegid eelmisel aastal vastutegevust. Ning kirss tordil oli eelmise aasta ROK-i (Reservohvitseride kursus) lõpetaja, kes oli osalejatele üks parimaid rühmaülemaid Kotkalennul. Istumine venis südaöösse ja muljetamist ja meenutamist jätkus kauaks. Üks tore traditsioon sai loodetavasti käima lükatud, ning jääb üle vaid nentida, et ühised kursused Kaitseliidu koolis ühendavad ja seovad sõprussidemeid kogu eluks.

Lugu ja pildid: v-vbl Jaak Kukk, eelmine NAK-i kursuseülem