Uued laskeinstruktorid tulevad...

03.07.2024

Nädalavahetusel lõppes Kaitseliidu koolis laskeinstruktorite I taseme kursus (LIK I).  Seekord viisid õppurid läbi laskeharjutused täpsuspüssidele  (M-14TP2) ja automaatidele (R20). Kursuse õppurid viisid läbi laskeharjutusi automaatrelvale A.1 kuni test nr 3-ni. Õppurid said laskeharjustuste läbiviimise teadmised ja praktilise kogemuse jao relvastusega ning lisaks oskused käsigranaadi viskeharjutuste läbiviimiseks. Õpiti ka harjutusväljade broneerimissüsteemis BRONTOS laskekäsu koostamist.

NB! Et pääseda laskeinstruktori I taseme kursusele, peab olema eelnevalt läbitud relvainstruktori kursus (RIK).

Selleks, et saada laskmiste läbiviimise õigus, peavad õppurid sooritama õppepraktika, mis koosneb kahest laskeharjutusest kontrolliva instruktori juuresolekul.

Kursuse parimaks õppuriks nimetati kursuse instruktorite ettepanekul Marek Tõnso Harju malevast.

Marek Tõnso: „Mul oli LIK I kursusega liitumiseks kaks põhjust. Esiteks oli see loogiline jätk RIK kursusele. Teiseks oli soov paranda enda üksuse laskeoskusi.

Selleks on parim viis ise broneerida tiir, kirjutada laskekäsk ja tagalalisa ning viia laskeharjutused läbi. Kuigi kursuse päevad olid intensiivsed ja pikad, oli päeva lõpuks enesetunne hea, sest sai lastud erinevatest relvasüsteemidest, mida väga tihti võimalik teha pole.

Instruktoritelt saadud tagasiside ja nõuanded ning kaaskursuslaste toetus aitasid laskeharjutuste läbiviimise taset kõvasti tõsta. Tore oli ka kohata vanu tuttavaid, kellega on läbi käidud juba mitmeid kursuseid. Nüüd on veel jäänud sooritada kursuse praktika ja siis on meil, värsketel laskeinstruktoritel, ees palju tööd kaitseliitlaste laskeoskuste tõstmisel. Mida paremini meie laskureid välja õpetame, seda vähem tulevikus padruneid kulub. Iga padrun loeb!“