Riigikaitse sai juurde 25 pataljoni taseme staabiohvitseri

21.10.2024

Kaitseliidu koolis lõppes jaanuaris alanud pataljoni staabiohvitseri kursus, millel kaitseliitlased, tegevväelased ja reservväelased omandasid üheksa mooduli jooksul pataljoni tasandi staabitöö baasteadmised ja on valmis õpitut praktikas kasutama.

Taktikalise tasandi põhitegevus on sõdimiseks valmistumine ja sõdimine. Pataljoni staap on esimene taktikalise tasandi staap, mis peab pataljoni ülemat juhtimisel toetama kahes põhifunktsioonis – planeerimiskeskuses valmistama ette plaane järgmisteks tegevusteks ja lahingukeskuses toetama vahetut lahingutegevust. Kursus annab põhialused ja teadmised, et reservohvitserid mõistaksid staabi rolli eeltoodud põhifunktsioonides ja õpiksid staabiohvitseridena erinevate ülesannetega toime tulemist,“ ütles Kaitseliidu ülem kindralmajor Ilmar Tamm.

Kursus algas käesoleva aasta jaanuaris ja lõppenud nädalavahetusel said lõputunnistuse kätte 25 nooremohvitseri. Paljudel on pikk kogemus rühmaülematena või erialaohvitserina, samas puudusid kogemused või süsteemne õpe pataljoni tasandi staabitöös. Kursusel osales ka hea praktikapagasiga, kuid diplomeerimata ohvitsere, kes aitasid kaaskursuslasi ja lisasid õppeprotsessi oma kogemustepagasi.

Kursus on mõeldud eeskätt reservväelastele ja kaitseliitlastele, kelle pōhitöö ei võimalda Kaitseväe Akadeemia kursust läbida. Anname oma panuse maakaitse ja Kaitseväe reservväelaste koolitusse, võimaldades osalejatel omandada teadmisi ja praktikat nädalavahetustel. Erinevad üksuste staabid saavad täiendust pataljoni tasemel planeerijatest, kes on valmis oma juhte toetama. Kursus on tunnustatud Kaitseväe Akadeemia poolt ja õppekava osas meie hinnaalandusi ei tee,” ütles Kaitseliidu kooli  ülem major Margo Sai.

Järjekorras neljas pataljoni staabiohvitseride kursus alustas KL koolis samal päeval kolmanda lõpetamisega. Kaitsevägi ja Kalitseliit vajavad tegusaid staabiohvitsere ja sellel eesmärgil on akadeemia kursusega paralleelselt avatud KL kooli kursus.

Tekst: Olev Aarma