Kaitseliidu koolis lõpetas teine pataljoni staabiohvitseride kursus

07.11.2023

Möödunud nädalavahetusel jõudis lõpule üheksa nädalavahetust kestnud õppetsükkel pataljoni staabiohvitseridele. Kaitseliidu ülem andis kaasa omapoolsed soovitused tunnistuste saajatele ja on kindel, et malevate ning pataljonide staabid saavad väga hea täienduse.

Viimasel nädalavahetusel planeeriti sõjaaja maleva tegevusi hajutatud lahingutegevuse (HLT) võtmes. Staabigrupid said planeerida võõra maleva jaoks plaani ja seda ka teistele tutvustada. Malevate kaitseliitlased said mitmeid huvitavaid mõtteid oma tegevuste elluviimiseks ja kursuslased planeerida otsuse vastuvõtmist veidi teises kontekstis.

Terve kursuse jooksul omandasid õppurid teadmisi staabitöö protseduuridest ning tehnikatest, mis võimaldab kursuse läbinul täita staabiohvitseri ülesandeid pataljoni lahingutegevuse planeerimisel ning toetada pataljoniülemat otsuste vastuvõtmisel.

Kursus on õppekavalt ja mahult võrdsustatud Kaitseväe Akadeemia samalaadse kursusega ja annab lõpetanule võimaluse nõuete täitmisel saada kuni kapteni auaste. Järgmine kursus algab juba jaanuaris ja vältab tuleva aasta sügiseni.

Foto: Janek Haar