Tuult tiibadesse aasta viimasele koolitaja kursuse lennule!

13.12.2023

Detsembri teisel nädalavahetusel lõppes aasta viimane Koolitaja algõppe kursus. Kahe nädalavahetuse jooksul viidi läbi palju huvitavaid ja praktilisi tunde erinevatest valdkondadest. Õpiti esmaabi andmist, tehti tutvust välikatlaga, valmistuti metsas ellu jääma, orienteeruma ning jõulukuule kohaselt päkapiku kombel hiilima. Enne kontaktkursust tuli kõikidel õppuritel teha ära iseseisev töö, mille käigus omandati teooriat ja valmistati ette oma harjutustunnid ILIAS keskkonnas. Kursusel viisid kõik õppurid oma grupis läbi neli harjutustundi, millele nad said väärtuslikku tagasisidet nii oma grupikaaslastelt kui ka grupitreeneritelt.

Kursuse lõpetajad on omandanud algteadmised täiskasvanute õpetamise metoodikast. Järgmise sammuna saavad nad kõik spetsialiseeruda konkreetsele erialale ja omandada erialainstruktori kvalifikatsiooni.

Aasta viimasel kursusel sooritas oma koolitaja-treeneri kursuse praktika kolm särasilmset treenerit, kellega kohtumist ootame juba järgmisel aastal uutel KL kooli kursustel – edaspidi siis juba koolitaja-treeneri rollis.

Kursuslaste tagasiside:

„Oskan tänu kursusele paremini tunde planeerida, õpitava ja päriselu vahel seoseid luua ning julgen mõelda kastist välja, et teha tunde õppuritele põnevamaks.“

„Kasutan koolituskaarti oma üksuse juures ja kõiki neid nippe ka edaspidi oma töös.“

„Kursus on väga vajalik ja võimaldab KL väljaõppe taset veelgi tõsta läbi kvaliteetse õppe.“

„Ma olen väga rahul, et sellele kursusele kandideerisin. Olen saanud siit väga hea süsteemi, mille järgi oma tunde edaspidi veel paremini planeerida. Kasutan sellel kursusel õpitut kindlasti nii Naiskodukaitses koolitades kui ka eraelus. Aitäh!“