Relvainstruktorid õpingute lõpusirgel

23.11.2022

Möödunud nädalavahetusel olid oma kolmandal õppenädalavahetusel Kaitseliidu kooli relvainstruktori kursuse õppurid. Kursuslaste koolipäev algas varakult – juba kell 6:30 oldi platsis ja valmis teadmisi omandama. Tulevaste relvainstruktorite oskusi arendati seekord peamiselt automaadi R20 relvatundide andmise läbi. Kui mõne kursuslase jaoks oli uus relvasüsteem veel veidi võõras, siis õppenädalavahetuse lõpuks olid kõik teadmiste ja drillide osas ühel lainel. Mida aeg edasi, seda enam saab pühenduda tulevaste instruktorite juhendamis- ja õpetamisoskuste detailsemale lihvimisele.
Kui senini on kursuslased keskendunud peamiselt AK-4 ja R-20 kasutamisoskuste omandamisele ja saadud teadmiste edasiandmisele, siis ees ootav viimane õppenädalavahetus tuleb mitmekesisem. Kursuse selgroog on igatahes murtud, aasta lõpuks jõuavad värsked relvainstruktorid malevatesse ja uus kursus ootab kandidaate.