Õige sünnipäev käib koolis ikka õppides

04.03.2024

Pärast seda, kui Kaitseliidu kool oli teinud veebruari viimasel päeval piduliku sündmuse, et tähistada kooli sünnipäeva, said Kirna õppekeskuses kokku kooli kõige olulisemad inimesed. Teisisõnu toimus Lõuna nooremallohvitseride kursuse õppenädalavahetus.

Seekord oli teemaks kiirrünnaku läbiviimine. Esmalt harjutati instruktorite käe all läbi drill ning seejärel hakkas pihta harjutamine. Ikka esmalt käsu andmine maastikumudelil, seejärel välja liikumine ehk patrull ning siis ootamatult sattumine vastasega kontakti. Kuna teemaks oli kiirrünnaku drill, siis vastavalt õpitule seda ka tehti. Ikka elemente juurde kruvides ja olukordi muutes.

Õppenädalavahetuse lõppedes nentisid päris paljud kursuslased, et vastast on ikka raske avastada ja tema asukohta kindlaks teha ning imitatsiooni müraga tuleb kasutada rohkem oma häält, et käsklusi edastada. Lõppkokkuvõttes said kõik harjutada ja ka väärtuslikku tagasisidet instruktoritelt. Nii siis oligi kooli õigel sünnipäeval 3. märtsil koos kooli põhiline element ehk siis kursuslased ilma kelleta ei oleks ju kooli järele mitte mingisugust vajadust. Lisaks kooliga samal päeval oli ka ühel kursuslased sünnipäev.