VÕITLE TARGALT!

Vara veel pidutseda

13.11.2023

Mardipäeval saabus Jõgeva maleva Kirna õppekeskusesse seltskond kaitseliitlasi, et alustada teekonda allohvitseride rajal. Esimesed sammud sellel raskel teel olid astutud juba varem, kui osaleti Kaitseliidukooli katsetel. Parimatest parimad olid jäänud sõelale ning nüüd Kaitseliidu aastapäeva eelõhtul alustati õpinguid. Reedel tutvuti kaasvõitlejatega, kellega tuleb järgneva 11 kuu jooksul jagada meeldivaid hetki ja ka raskusi ületada. Üheskoos tehti selgeks, mida kujutavad endast REV-i komplektid ja kuidas hakkab toimuma õppetöö. 

Laupäeva hommikul jätkus õppetöö klassis ning üsna pea said tulevased allohvitserid koostada enda esimest käsku. Kui oleks kogemusi rohkem olnud, siis ehk oleks planeeritud rännak Tartusse, et pisutki saada osa peomeeleolust. Kuid kuna õpingud alles algasid, siis pidid kursuslased leppima lähimaastikul teostatavate patrullide planeerimisega. Hilistel õhtutundidel mindi magama teadmisega, et hommikul tuleb hakata maastikumudelit tegema ja seal siis enda käske esitlema. 

Isadepäeval oli kursuse meeleolu ülev ja üsna kiiresti said valmis esimesed maastikumudelid, mis päeva peale täienesid vastavalt patrullis kogutud infole. Nii said kursuslased minna rahuliku südamega kodudesse, et võtta vastu isadepäeva õnnitlusi oma lähedastelt ja ehk ka pisut kooki maitsta.