VÕITLE TARGALT!

Kuidas Lõuna NAK Hauka laadal käis

14.08.2023

11. augustil kogunes Lõuna NAK järjekordselt Sännas, et pärast suve ennast uuesti õppima sättida. Kuna samal nädalavahetusel toimus Antslas ka Hauka laat, siis võeti vastu otsus seda külastada. Enne aga oli tarvis õppetükid ära teha. Kodus olid kõik õppurid materjalid läbi töötanud ja asi tundus selge olevat. Kui aga kursuse ülem hakkas teemat pulkadeks lahti võtma, siis selgus tõsiasi, et teema on palju mahukam kui esmalt tundus. Nii mindigi südaöö paiku magama teadmisega, et hommikul tuleb jätkata ja laadale saame minna hiljem.

Laupäeva ennelõunane aeg kulus harjutamisele, et võimalikud reidi stsenaariumid läbi mängida. Kuna aga ikka oli vaja veel nurki lihvida, siis otsustati, et laadale võib minna ka hiljem. Nii antigi käsud ja liiguti välja patrull-laagrisse. Ülejäänud aeg kulus aga käskudele ja nende elluviimisele, sest edukaks reidiks oli vaja sooritada rekke patrulle, välja panna vaatluspostid ja siis plaani lihvida ja harjutada. Nõnda ei jõudnud kursus ka laupäeval laadale. Kuid teadjamad mehed oskasid öelda, et laada viimasel päeval ollagi hinnad soodsamad.

Kogu öö oli väljas vaatluspost, kes hoidis vastasel silma peal, ning hommikul pärast viimast lihvi tehti ka reid ära. Kui aga reorgi järgselt anti uued käsud, et tagasi laagrisse jõuda ning pärast seda ka tagasisidet kuulata, avastatigi, et kellaaeg ja väsimus on sellised, et otsustati selleaastane Hauka laat vahele jätta.