Küpsiste eelistused

Küpsised (cookie) on väikesed tekstifailid, mida veebisaidid saadavad kasutajate veebilehitsejale (arvutisse või mobiiliseadmesse) ja mis salvestatakse kasutaja arvuti kõvakettale ning mis võimaldavad meelde jätta kasutaja eelistused. Küpsised ei too kaasa seadistuste muutusi teie arvutis ega tarkvaras, mida arvutis kasutatakse. Vaata siit rohkem: https://kaitseliidukool.ee/privaatsuspoliitika/

Alati aktiivne

Vajalikud küpsised on vajalikud selle saidi põhifunktsioonide, näiteks turvalise sisselogimise või nõusolekueelistuste kohandamise võimaldamiseks. Need küpsised ei salvesta isikut tuvastavaid andmeid.

Ei ole küpsiseid kuvamiseks

Funktsionaalsed küpsised aitavad täita teatud funktsioone, nagu veebisaidi sisu jagamine sotsiaalmeedia platvormidel, tagasiside kogumine ja muud kolmandate osapoolte funktsioonid.

Ei ole küpsiseid kuvamiseks

Statistilisi küpsiseid kasutatakse selleks, et mõista, kuidas külastajad veebisaidiga suhtlevad. Need küpsised aitavad anda teavet selliste mõõdikute kohta nagu külastajate arv jne.

Ei ole küpsiseid kuvamiseks

Jõudlusküpsiseid kasutatakse veebisaidi peamiste toimivusindeksite mõistmiseks ja analüüsimiseks, mis aitab pakkuda külastajatele paremat kasutuskogemust.

Ei ole küpsiseid kuvamiseks

Reklaamiküpsiseid kasutatakse selleks, et pakkuda külastajatele kohandatud reklaame teie varem külastatud lehtede põhjal ja analüüsida reklaamikampaaniate tõhusust.

Ei ole küpsiseid kuvamiseks

Kuidas saavutada võite?

21.08.2023

Veel enne, kui algab Kaitseliidu kooli inimvara arendamise õppesuuna uus õppehooaeg, kogunesid kooli õppima kursuste läbiviijad ehk mittekoosseisulised koolitajad. Tegemist on juba aastaid püsinud tavaga, mille eesmärk on pakkuda kord aastas enesetäiendamise võimalust ka neile, kes muidu ise õppesuuna kursustel õppijaid arenguteel toetavad.

Saavutus- ja spordipsühholoog Gähtlin Leppänen pani kohalviibijad mõtisklema teemal „Kuidas süüa elevanti?“. Suured eesmärgid ja sihid ehk tahe võita on omane nii sportlastele kui riigikaitsega tegelevatele inimestele. Võit on oluline! Nii ongi võidu metafooriks elevant, millega toimetulek võib esmalt tunduda ülejõukäiv ja isegi hirmutav. Kui aga teada, mismoodi end häälestada, kuidas eesmärke sättida ja sõnastada, saab selgeks, et ka suured ootused muutuvad kättesaadavaks. Psühholoogi esitletud teooriate ja ühiste arutelude toel rõhutati üle, et eesmärk üksi ei määra midagi. Soorituse ja saavutuse eelduseks on ikkagi eesmärgi detailsem sõnastamine, mõistmine, kuidas inimese psühholoogia toimib ja teadmine, kuidas treeneri ja/või juhina inimest tema arenguteel toetada.

Õppepäev jätkus ja lõppes lugemiskogemuse jagamistega. Esmalt tegi mõnda aega inimvara arendamise õppesuunda juhtinud Kaido Sipelgas põhjaliku ülevaate Stanislas Dehaene raamatust “Kuidas me õpime?“. Õhtusöögi eel, ajal ja järel jätkus raamatute tutvustamine, kus pea iga osaleja andis soovitusi ja tegi kokkuvõtteid viimase aasta jooksul loetud, kuuldud, nähtud tarkustest inimese, õppimise ja psühholoogia kohta. Arukad vestlused kestsid hiliste õhtutundideni.

Enne koduteele asumist tõdesid mittekoosseisulised koolitajad, et seminar oli kasulik ning mõjus inspireerivalt ja jõudu andvalt, et uuel õppeaastal taas tegevliikmeid toetama hakata.