Koolitades, õppides, päriselt!

21.03.2023

Eelmisel nädalavahetusel lõppes Kaitseliidu koolis selle aasta esimene Koolitaja algõppe kursus. Meile lisandus 20 tegevliiget, kes on saanud värske arusaama sellest, kuidas tulemusrikkalt täiskasvanud õppijaid nende arengus toetada.

Ennekõike praktilisele sooritusele ja selle kogemuse mõtestamisele keskenduv kursus oli osalejate sõnul „Silmiavav kogemus ja tugevalt mugavustsoonist väljas.  Igav ei hakanud kordagi, alati oli mingi kont, mida närida ja oma oskusi täiendada.

Katsetades erinevaid lähenemisi ja võttes omalaadse laboratooriumi tingimustes riske, saadi väärtuslikke kogemusi, mida edaspidi oma vabatahtlikus tegevuses rakendama asuda.

Kursus on väga intensiivne, väga hariv, väga õpetlik. Mulle on see kursus väga õpetanud ennast ja teisi analüüsima, kordades rohkem kui olen seda siiani osanud teha,“  täheldas teine kursuslane.

Koolitamisteni!