Koolist väljusid värsked ellujäämisinstruktorid

22.06.2022

Kaitseliidu koolis toimus 16. – 19. juunil Ellujäämisinstruktori kursuse lõpuharjutus, millega sai ühtlasi läbi ka üheksa õppenädalavahetust kestnud tsükkel. Kursuse käigus pidid osalejad tulema toime üksi eralduses, trotsima minimaalse individuaalvarustusega raskeid talviseid tingimusi, looma sobilikud tingimused purustatud taristus pikaaegseks toimetulekuks, läbima veetakistusi, vältima vaenlast nii metsa- kui ka linnakeskkonnas ning säilitama vangistuses enda sõjavangi staatust. Kursuslased omandasid selle käigus vajalikke ellujäämisoskusi ja teadmisi, et toime tulla Eestile omases keskkonnas ning lahingunaaste taktikaid, tehnikaid ja protseduure, et aidata kaasa enda naastamisele ning planeerida ja teostada eraldusse sattunud isikute naastamist.
Kursuse eesmärk on koolitada malevatesse ja väeosadesse instruktoreid, kes annaks seal kaasvõitlejatele edasi vajalikke teadmisi ja oskusi eralduses toimetulekuks, vaenlase vältimiseks, vangistuses vastupanu osutamiseks, põgenemiseks ning väärikalt naasmiseks tagasi turvalisele territooriumile. Ellujäämisinstruktori peamiseks ülesandeks on viia läbi SERE A taseme väljaõpet ja toetada SERE B taseme väljaõppe läbiviimist. Kogu SERE väljaõpe toetab hajutatud lahingutegevusealaste eesmärkide saavutamist.
Kooli poolt soovime värsketele instruktoritele julget pealehakkamist ning jätkuvat erialaste teadmiste ja oskuste omandamist!