Kaitseliidu kooli pealiku pöördumine

Head kaasvõitlejad!

Kindrali allkirja on saanud väikeüksuste taktika jaotaseme (VÜT1) uuendatud õppekava, mis on eelmisest põhjalikum ja praktikas testitud. Rõhuasetus on patrullimisel ehk väikeüksuse retkedel vastase vastu rekke tegemiseks ja tema hävitamiseks ise siduvat kontakti vältides.

Tasemel oskused väikese üksusena vastast hävitada ja ise ellu jääda on omased Kaitseliidu iseloomule. See õpe ei välista oskust kaevikus lahingut pidada, vaid on kvaliteedis tõsine samm edasi.

Hea patrullija tuleb kergelt toime kaitselahinguga, kuid vaid konventsionaalset lahingut treeninud võitleja ei tule naljalt toime patrullis. Selles mõttes on see õpe ka tõsine lahingudistsipliiniõpe.

Sirvige seda kava ja küsige tuge malevatest ja Kaitseliidu koolist kursuse tegemisel oma allüksustele. See on tehtav, huvitav ja mis peamine – need oskused töötavad sõja mis iganes faasis.

NB! Juba VÜT1 kava läbinud või praegu osalevad kaasvõitlejad – jagage oma arvamust ja kogemusi kursuse kohta.

Kava koos linkidega õppematerjalidele siin: VÜT1 õppekava

Major Rene Toomse,