Kaitseliidu kooli lõpetas esimene pataljoni staabiohvitseride kursus

31.10.2022

Möödunud nädalavahetusel jõudis lõpule üheksa nädalavahetust kestnud õppetsükkel pataljoni staabiohvitseridele. Viimasel nädalavahetusel planeeriti sõjaaja maleva tegevusi hajutatud lahingutegevuse (HLT) võtmes. Staabigrupid said planeerida võõra maleva jaoks plaani ja seda ka teistele tutvustada. Malevate kaitseliitlased said mitmeid huvitavaid mõtteid oma tegevuste elluviimiseks ja kursuslased planeerida otsuse vastuvõtmist veidi teises kontekstis.

Kursuslased omandasid teadmised staabitöö protseduuridest ning tehnikatest, mis võimaldab kursuse läbinul täita staabiohvitseri ülesandeid pataljoni lahingutegevuse planeerimisel ning toetada pataljoniülemat otsuste vastuvõtmisel.

Kursus on õppekavalt ja mahult võrdsustatud Kaitseväe Akadeemia samalaadse kursusega ja annab lõpetanule võimaluse nõuete täitmisel saada kuni kapteni auaste.