Kaitseliidu kool tänab

18.07.2024

Kaitseliidu kool sai väljaõppe läbiviimiseks droonimeeskonna komplekti. Vahendite hankimise algatas endine koolipealik René Toomse lahkete riigikaitsesse panustada soovinud ettevõtjate toel. Soovime Teid siiralt tänada selle panuse eest!

Teie toetus võimaldab meil jätkata kriitiliselt olulise droonioperaator-instruktori kursusega. Tulevaste instruktorite eesmärk on koolitada riigiüleselt mehitamata õhusõidukite kaugpiloote. Teie ja endise koolipealiku ühise pingutuse tulemusena on Kaitseliidu koolil nüüd esimene droonimeeskonna komplekt, tänu millele saame pakkuda droonivaldkonnas kvaliteetsemat koolitust.
Samuti on meil hea meel teatada, et tänu kooli üleskutsele saime kokku vajalikud vahendid FPV droonikomplekti soetamiseks, mida toetas 13 eraisikut. See komplekt on väga oluline, sest võimaldab meil alustada lühimaa õhuründemoona ehk “kamikaze droonide“ kasutamise koolitusega. Selline koolitus annab meie instruktoritele vajalikud oskused ja teadmised, mis on kriitilised tänasel lahinguväljal.

Täname ka ettevõtet Meridein OÜ, kes on kõik need vahendid hõlpsasti meieni toonud.

Droonid mängivad tänapäeval lahinguväljal suurt rolli ning ka Eestis peame panustama selle valdkonna arengusse. Lisaks lahingukontekstile on droonidel oluline roll ka sisejulgeoleku ülesannete täitmisel. Selleks peame arendama ja läbi viima nii instruktori-, põhi- kui ka täiendkoolitusi. Meie eesmärk on tagada, et meil oleks väljaõppeks vajalikud vahendid, läbi mille tagame parema kaugpilootide koolituse. Kahjuks jäävad meie olemasolevad ressursid ajapikku napiks, kuna koolituste vajadus kasvab ja struktuuride vahelised jagamisvõimalused vähenevad. Seetõttu on ülimalt oluline hankida juurde vahendeid, et kiirendada meie eesmärkide saavutamist ja tagada allüksustele võimekus kasutada droone nii vaatlus- kui ka ründevahendina.

Teie panus on aidanud meil astuda suure sammu edasi. Kutsume ka teisi inimesi ja ettevõtteid üles toetama meie jõupingutusi vahendite hankimisel. Iga panus, olgu see suur või väike, aitab meil saavutada oma eesmärke kiiremini ja tõhusamalt.

Täname Teid veelkord toetuse eest! Soovime Teile palju edu ning loodame, et jätkate meie püüdluste toetamist.

Kaitseliidu kool