​Justiitsministeeriumi tunnustus major Margo Saiale

1.09.2022

31. augustil tunnustas justiitsminister Lea Danilson-Järg aumärgiga neid, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestuse hoidmisel ja edasi andmisel, vabadusvõitluses ja relvastatud ning relvastamata vastupanuliikumises osalemisel, samuti Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise jäädvustamisel.
Teiste hulgas sai Vabaduse Tammepärja aumärgi Kaitseliidu kooli väljaõppeülem ja Pärnumaa maleva liige Margo Sai.
Margo Saia kaasabil on korraldatud mälestusüritusi, metsavendluse ja sõjaajaloo teemalisi konverentse, vabadusvõitluse, sõjaajaloo ja kaitseliidu ajalooga seotud mälestusmärkide püstitamisi ja avamisi. Ta on aidanud üles ehitada Põrgupõhja punkri ning tähistanud teisigi kunagisi punkrikohtasid. Margo on paar aastakümmet tegelenud Ertsma punkrilahingu mälestuspäeva korraldamisega, samuti on ta aastaid olnud metsavendade mälestusele pühendatud võistluse Põrgupõhja retk korraldajate hulgas. Margo eestvedamisel tuvastati 2020. aastal Põhja-Pärnumaal Mõisaküla lähistel nelja eesti mehe matmispaik, kes tapeti 1944.a septembris punaväelaste poolt. Major Margo Sai on Kaitseliidu kooli väljaõppeülem ja riigikaitseõpetuse õpetaja, oma ala praktik ja asjatundja, noorsoo isamaalise kasvatuse ja kaitsetahte arendaja. Läbi aastate on ta korraldanud õpilastele loenguid Eesti lähiajaloo ning metsavendluse ajaloo tutvustamiseks.
Õnnitleme ja oleme uhked oma ägeda kolleegi üle!

Fotod: Justiitsministeerium