Juhtimiskursused korrastavad juhitarkusi

14.11.2022

Käesoleva aasta tegevliikmetele mõeldud Juhtimine praktikas kursused on peetud. Jäänud on veel neli kursust, millel osalevad Kaitseliidu kooli nooremallohvitseri kursuse õppurid.

Kaitseliidu sünnipäeval alanud ja isadepäeval lõppenud Juhtimine praktikas 2 kursusel kirjeldas koolitaja-treener Rain Sepping juhioskusi kui garaažis asuvat tööriistade sahtlit. „Sa tead, et seal on palju kasulikke tööriistu, sa oled ise neid sinna lisanud. Kõik on vajalikud,“ alustas Rain ning jätkas kirjeldusega, kuidas neid väärt tööriistu kasutades juhtub ikka, et tegemiste käigus ei ole aega neid korralikult tagasi panna. Ja ühel hetkel saabub päev, kui sahtliomanik asub sahtlit korrastama, ühtlasi avastab ta siis enamkasutatud tööriistade alt ka neid, mille olemasolu oli ununenud, kuid on vajalik. Mõne seadme, mille järgi oli igatsetud. Võib-olla ka midagi, mida oleks pidanud kogu aeg kasutama. Sama on ka juhtimisoskustega. Juhtimine praktikas kursustele satuvad inimesed, kellel on juhivõimed ja ka juhi kogemused, kursusel kogetu aitab juhi tööriistade „sahtli“ korda teha. Tuletada meelde, süstematiseerida, seostada, täiendada kõiki neid juhtimise võtteid, tarkusi ja tegevusi, mis on hädavajalikud selleks, et meeskondi juhtida. Kaitseliidu juht vastutab ülesande tulemuse eest – ülesanded peavad olema lahendatud parimal moel ja kiiresti. Peamine salarelv parima tulemuse saavutamiseks on juhile tema inimesed, need, kellega koos ta seda ülesannet täidab. Korrastatud „sahtlis“ ongi juhil teadmised, oskused, hoiakud ja meetodid, struktuurid ning nipid-trikid, kuidas oma inimestega toimida nii, et ka nemad tahaksid anda endast parima koostöös eesmärgi saavutamisele.

Kui Juhtimine praktikas 1 kursusel uudistatakse inimeste juhtimise baasoskusi (ülesande lahendamise kontekstis), siis Juhtimine praktikas 2 kursusel võetakse ette probleemsemate, ka konfliktsemate olukordade ja juhi tegevusjuhiste tundmaõppimine. Mõlemal kursusel pööratakse tähelepanu ka juhi eestvedamise oskustele ja oma meeskonnaliikmete arendamisele.

Tänavu on Kaitseliidu kooli Juhtimine praktikas 1 ja 2 kursuse lõpetanud 123 isikut, neid on toetanud ja toetamas 20 erinevat juhtimise koolitaja-treenerit ja kursuseülem Taive Saar.

Enne aasta lõppu on juhtimiskursuste tunnistuse tasku pistmise võimalus veel ligi kuuekümnel 2023. aasta nooremallohvitseri kursuse õppuril.

Õppimine on lahe!