VÕITLE TARGALT!

Juhi roll - staatus või amet?

14.02.2023

Juhtimine praktikas 1 ja 2 kursuste teemades on kolm peategelast: juht, meeskond ja ülesanne. Juhtimine praktikas 1 kursus keskendub juhi töövõtetele, mis tagab ülesande tõhusa lahendamise ja parima tulemuse saavutamise. Juhtimine praktikas 2 kursus toob juurde teemad, mis aitavad kindlustada, et juhtimine toimiks tõrgeteta. Fookusesse tõusevad muuhulgas juhi oskus planeerida ja organiseerida ning teha otsuseid keerulisemates olukordades.

Järjekordne Juhtimine praktikas 2 kursus toimus 10.-12. veebruaril. Ligi veerandsada Kaitseliidu tegevliiget omandasid erinevaid juhtimisvõtteid, muude asjade seas ka probleemi ning konflikti lahendamise kunsti. Õppurite valmisolek kaasa rääkida, küsida ja oma kogemusi jagada näitas kindlalt nende mõtestamisoskust ning tahet õpitud tarkusi rakendada. Nad said aru, et juhiks olemine tähendab ametit, mille üks ülesandeid on inimestega tegelemine.

Inimeste juhtimine ei ole pelgalt antud staatus. Juhtimine on töö, mille tegemiseks on kindlad tööriistad ja pühendunud juht õpib neid tööriistu kasutama.