IVA õppeaasta algas Juhtimine praktikas 1 kursusega

27.08.2024

Kaitseliidu kooli Inimvara arendamise õppesuuna 2024/2025 õppeaasta avas Juhtimine praktikas 1 kursus. Viis päeva enne tarkusepäeva said kursuse lõpetamise tunnistuse 25 kaitseliitlast ja naiskodukaitsjat.

Iga kursus on oma nägu ja seekord kujunes läbivaks teemaks eelduste, eelarvamuste, oletuste ja uskumustega tegelemine. Kursuse lõpuks sai kõigile selgeks, et sõjaväeline juht on ülesande selgekstegemisel tähelepanelik ja pädev. Ta on ülesande läbiviimisel keskendunud asjatundlikkusele, otsuse vastuvõtmisel kaalutlev, kuid ikkagi kindlameelne, tulemuse hindamisel süvenenud saavutatu eesmärgipärasusele. Meeskonda kuuluvaid inimesi peab juht aga parima tulemuse saavutamise võimaluseks, mitte pelgalt vahendiks.

Õppeaasta järgmine kursus on septembris peetav Koolitaja algõppe kursus, oktoobris tuleb Juhtimine praktikas 2 kursus ja nii kuust kuusse see õppeaasta kevade poole veerebki.