Esmaspäeval alustab Kotkalend 2022

05.10.2022

10. kuni 15. oktoobril läheb Alus jälle suuremaks madistamiseks, sest toimub Kaitseliidu kooli tasemekursuste lõpuharjutus Kotkalend 2022. Õppus toimub Kaitseliidu kooli erinevate kursuste lõpphindamisena juba üheteistkümnendat korda.
Sel aastal lõpetavad Kotkalennul oma ligi aasta kestnud õpingud nooremallohvitseri ja reservohvitseri (rühmaülem) eriala kursuslased. Kotkalennul tegutsetakse ligi nädal aega välitingimustes.
Kotkalennu väliköögis sooritavad oma kursuse lõpupraktika Naiskodukaitse välikoka ja toitlustusmeeskonna juhi kursuste õppurid. Et kõik kursuslased saaksid kohapeal toidetud, pannakse välikateldele tuli alla Alu mõisa õuel.
Kotkalennu raames hinnatakse kursuslasi erinevate lahingülesannete täitmisel üksuse ülema rollis. Harjutuse eesmärgiks on anda tulevastele juhtidele võimalikult terviklik pilt nende rollist oma allüksuse juhtimisel. Kokku võtab õppusest osa üle saja kaitseliitlase ja kaitseväelase. Harjutuse juht on Kaitseliidu kooli väljaõppeülem major Margo Sai.
Lisaks Alule võib kaitseväe vormides relvastatud võitlejaid liikumas näha ka teistes Rapla kandi asulates. Kaitseliidu ja Kaitseväe sõidukid liiguvad põhiteedel ning ainult selleks ettenähtud teedel ja sihtidel. Imitatsioonivahendeid kasutatakse tiheasustusaladel minimaalselt ja öörahu ajal üldse mitte.
Kotkalend 2022 saab edukalt tegutseda tänu kohaliku omavalitsuse juhtide ning kohalike elanike vastutulekule ja toele. Korraldajad paluvad võimalikel huvilistel õppuse tegevusele mitte liiga lähedale tulla ja loodavad inimeste mõistvale suhtumisele. Omalt poolt näitavad harjutusel osalejad, et hoolivad puhtast keskkonnast, jättes endast loodusesse maha võimalikult minimaalse jälje.

Tuult tiibadesse, kotkad!