Elevust justkui esimesel septembril

19.09.2023

Laupäeval, 16. septembril kogunesid Kaitseliidu kooli juurde need kaitseliitlased, kes soovivad käesolevast aastast alustada koolis jaopealiku õpinguid. Kooliperel oli elevust nagu 1. septembril, kus üle pika suve saadakse esmakordselt kokku oma tulevaste õpilastega. Niisiis olid kõik usinasti ametis, et kõik osalejad saaksid registreeritud ja identifitseerimisnumbrid külge (sest ega esimesel päeval ju kõiki nimesid ja nägusid kohe kokku ei vii).

Esimese ülesandena pärast varustuse kontrolli mindi kooli ümbrusega tutvuma, mida mõned nimetasid ka kiirrännakuks. Koolipealikuga koos tehti siis esimene pisem ring lähiümbruses, pärast mida hakati juba iseseisvalt käima uudistamas erinevate instruktorite juures, et näidata enda oskusi ja teadmisi. Siin tuli tulekaarti koostada, seal aga miine paigaldada, kolmandas kohas jälle lahingpaarilisega koostööd teha ja lisaks veel üksinda kooli ümbrusega natukene kaugemal tutvuda ehk siis niiöelda orienteerumas käia. Lõpetuseks toimusid ka mõnusad vestlused, kus üksteise arusaamasid ühtlustati. Nüüd jääb üle veel oodata teist valikulainet ja siis pingerida paika, et uued õppurid saaksid oma kursustesse määratud.